Vmax Hrvatska
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Vmax Hrvatska

Forum Udruge Vmax Vozača Hrvatske - croVmax
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortailPortail  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)

Go down 
+3
kill_bill
maxi
mach
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
ranko
CroVmax
CroVmax
ranko


Broj postova : 426
Age : 50
Localisation : Tenja
Registration date : 24.05.2007

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimečet sij 14, 2010 1:14 pm

trebao bi ici na 170/80/15 zbog opsega tocka.....

ovih 80 oznacava postotak sirine koja je 'otisla' u visinu...znaci ova gore guma je 'visoka' 80% od 170mm = 136mm

a 150/90/15.......90% od 150mm =135mm

da stavis 170/90 imao bi visinu od 156mm a samim tim i veci opseg tocka......znaci slabiji start a veca krajnja brzina....slicno kao kod motora sa lancem kad ekipa kombinira sa lancanicima...

svakako 170/80
[Vrh] Go down
boris

boris


Broj postova : 115
Age : 58
Localisation : os
Registration date : 02.05.2009

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimečet sij 14, 2010 4:55 pm

ej zlatko šta ima kod tebe?
[Vrh] Go down
boris

boris


Broj postova : 115
Age : 58
Localisation : os
Registration date : 02.05.2009

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimečet sij 14, 2010 4:57 pm

ok gume smo napokon apsolvirali Smile 170/80/15 110/80/18 bacam se u potragu lol!
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimepet sij 15, 2010 12:18 am

ja na proljece
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimesub vel 27, 2010 2:19 pm

mach je napisao/la:
ja na proljece

ja stvarno ne znam zasto svi navodni zastupnici koje sam do sada kontaktirao za Avon uvijek frknu nosom kad pitam za te gume...ne u smislu da ne valjaju nego ono pa kud ih bas jebem za avon..kad imaju na lageru dunlop ili bridgestone:),,,isto tako prolazim i za metzeler:)...eto zvao sam u matulje neki gumi ne znam koji pa mi je lik preko kurca reko da ce pogledat pa ce mi javit AKO BAS MORA:)) sunny jer taj od koga nabavlja avon je neka firma koja se mal ugasi malo proradi..ja reko da NE MORA:) Basketball ...mislim da cu poslusat mog prijatelja Ranka i uzet SHINKO na kraju..iako.. scratch
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimesub vel 27, 2010 4:32 pm

Avon je malo problem za nabaviti, makar nije i nemoguce, ali valda vise ne postoji zastupnik za RH.. Metzeler nije ni najmanji problem, mozes ih nabaviti bez problema, ako ti treba, poslat cu ti kontakt.. Uglavnom, dobijes ih za 2 dana ako ih ima kod sebe, ako ne onda za 10-ak dana..
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimepon oľu 01, 2010 12:08 pm

evo sad mi javili imaju samo prednju Avonku za 770kn a zadnju bi trebo mjesec dana cirka cekat...mislim da cu probat Shinko pa sta bude
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 02, 2010 1:18 am

i Shinko se ceka mjesec dana...imamo Hrvacku:!
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimeuto tra 06, 2010 9:31 am

dakle sad je i sluzbeno propao posao sa Shinko gumama...motobox iz Splita je isto na tankom ledu jer je firma od koje narucuju PROPALA...tako mi je receno nakon cekanja mjesec i po dana...nesto su povukli robe od Pneumatika iz Zg ali naravno nema dimenzije za zadnji tocak 170/80/15,,,e sad da li neko ima ideju gdje da ju nadem ili ima ideju za neke druge gume(naravno neki najbolji omjer cijena/kvalitet/PRISTUPACNOST I BRZINA DOSTAVE) jer sezona je vec dobrano pocela a ja na dunlopicama iz 2004...ispada na kraju ko sto rece moj drug Ranko da u rvackoj ni kad imas kes ne mozes kupit ono sto zelis nego ono sto ti daju...
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimened tra 11, 2010 5:11 pm

nista ni od Dario auta u zg...od svega sto sam pitao imaju prednju ili zadnju samo..ostalo trebaju narucivat i ne znaju kad ce doci...jesu susretljivi i sve al izgleda da cijela situacija oko uvoznika ni njima ne ide u prilog...a cijene nista povoljnije nego drugdje u Hr...na kraju narucio 2 Bridgestonke exedra tu u Osijeku za oko 2000 kn
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 1:05 am

evo i ja sam bas u detaljnoj potrazi za gumama.. vjerojatno cemo u Sloveniju.. imaju sve proizvodjace, Avon je 135 E zadnja, s tim da imas 15% na gotovinu i povrat DDV-a od 20%, a carinu ne placas do 1000 kn, tako da, uzmes nekog sa sobom, naprave ti dva racuna, jedan za prednju gumu, jedan za zadnju i to je to.. evo bas smo ja i Roki u fazi intenzivne potrage!!!
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 1:09 am

E da, Shinka vise nema nigdje, mozda tek kroz 2 mj., tako sam dobio info od uvoznika..

@Mach:

Za Exedru, OBAVEZNO gledaj index brzine, jer ih ima i S index do max. 180 km/h.. pa da ne uzmes slucajno te..
[Vrh] Go down
mach

mach


Broj postova : 107
Localisation : OSIJEK
Registration date : 18.05.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimeuto tra 13, 2010 5:23 pm

jesam..pitao sam..kaze da ce bit H...e sad posto ja nikad i ne vozim brze od 180 mislim da bi mi i S bilo dovoljno:))..ipak i tu ima neke tolerancije...pa nije to bas do 180 i da onda pukne guma:)..a sto se tice odlaska u Sloveniju nije mi bas usput jel:))..tako da bi mi se eventualna razlika u cijeni istopila na gorivu i cestarini
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimesri tra 14, 2010 12:55 am

ma nece puknuti na 180, ali ta guma nije preporucljiva ni za snagu ni za okr. moment koji ima V-max, to je guma za slabije custom motore, od 50-ak konja..

svakako izbjegavati, tj., nikako ne uzimati S indeks..

Pozdrav Vmaxeri!!!
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimepet tra 16, 2010 1:05 am

BTW., dobio sam neku dobru ponudu i dobar popust ovdje u Puli, pa sam uzeo Dunlop K555 zadnju 170/80-15, tu sam imao i do sad, nije nesto posebno, ali nije ni jako losa.. Prednju sam uzeo Dunlop Sportmax Roadsmart 110/80-ZR18 i izgleda mi prilicno dobra guma.. Vidjet cemo nakon par voznjica sta ce reci..
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimened tra 18, 2010 1:28 am

ispricavam se na uklanjanju OFFa ali rekli smo da je ovo ozbiljna tema, znaci samo korisne info o gumama.. Laughing

i da, firma iz Pule koja je za svaku preporuku je AutoBenussi!!!
[Vrh] Go down
toldi




Broj postova : 18
Registration date : 27.05.2011

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimened lip 26, 2011 2:12 pm

Jedno pitanje, koje su po vama najbolje gume za originalne kotače? I koliko utječe stavljanje šire gume(170) na držanje u zavoju?
Naime na maxa sam došao s nakeda i endura pa o tome nemam pojma što se tiče guma..

Sada imam metzeler marathon i uopće nisam sretan jer mi motor baš bježi iz zavoja...I čini mi se da baš ta šira guma stvara probleme...

Pliz help!!
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimepon lip 27, 2011 12:24 pm

Marathon su po meni najlosije gume u toj dimenziji po pitanju "drzanja".. ako ikako mozes , nabavi AVON, dobro drze, izgledaju najbolje na motoru u toj dimenziji, a cijena je slicna ostalima, tj., nije ni najjeftinija ni najekuplja.. Ja imam dunlop zadnju jer sam je dobio po odlicnoj cjeni, ali guma je teski "shit", tako da to izbjegavaj.. to je super guma za dragstar, virago ili slicne motore od 15 KS.. Smile
[Vrh] Go down
toldi




Broj postova : 18
Registration date : 27.05.2011

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimepon lip 27, 2011 7:24 pm

Al u ovoj državi je lakše nać oslobođenje od poreza nego Avon..??? Shocked
[Vrh] Go down
Krešo-ZG




Broj postova : 3
Registration date : 04.05.2012

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimepet svi 04, 2012 12:27 pm

Dragi forumaši,
U procesu sam kupnje guma za svojeg vmaxa, pa bih vas molio za savjet oko odabira.
Jučer sam bio kod Furlana u Sloveniji, pa su mi izlistali moguće kombinacije za originalne dimenzije.
Dakle redom:
prednja:
110/90-18 -Dunlop F20 61V -86 eura cijena nakon povrata poreza
-Avon RoadRider AM26 61V - 78 eura cijena nakon povrata poreza
-Bridgestone BT 45 61V - cijena 93 eura nakon povrata poreza
zadnja:
150/90-15 -Dunlop K525 74V - 109 eura cijena nakon povrata poreza
-Avon Venom AM42 74V - 120 eura cijena nakon povrata poreza
-Bridgestone G526 74V- 130 eura cijena, pogađate, nakon povrata poreza Very Happy

Ljubazno bi vas zamolio za preporuke, ukoliko ste imali prilike testirati te gume na vašim maxovima. Cijena seta Dunlopa i Avona je tu negdje, Bridgestone je nešto skuplji, ali opet ne toliko pretjerano.

Hvala vam puno cheers
[Vrh] Go down
ranko
CroVmax
CroVmax
ranko


Broj postova : 426
Age : 50
Localisation : Tenja
Registration date : 24.05.2007

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimened svi 06, 2012 1:50 pm

Krešo-ZG je napisao/la:
Dragi forumaši,
U procesu sam kupnje guma za svojeg vmaxa, pa bih vas molio za savjet oko odabira.
Jučer sam bio kod Furlana u Sloveniji, pa su mi izlistali moguće kombinacije za originalne dimenzije.
Dakle redom:
prednja:
110/90-18 -Dunlop F20 61V -86 eura cijena nakon povrata poreza
-Avon RoadRider AM26 61V - 78 eura cijena nakon povrata poreza
-Bridgestone BT 45 61V - cijena 93 eura nakon povrata poreza
zadnja:
150/90-15 -Dunlop K525 74V - 109 eura cijena nakon povrata poreza
-Avon Venom AM42 74V - 120 eura cijena nakon povrata poreza
-Bridgestone G526 74V- 130 eura cijena, pogađate, nakon povrata poreza Very Happy

Ljubazno bi vas zamolio za preporuke, ukoliko ste imali prilike testirati te gume na vašim maxovima. Cijena seta Dunlopa i Avona je tu negdje, Bridgestone je nešto skuplji, ali opet ne toliko pretjerano.

Hvala vam puno cheers

Mislim da ni sa jednom kombinacijom neces pogrijesiti, posto vecina nas sad vec ima 17' kotace vjerujem da ti nitko nece moci reci koja je bolja na osnovu vlastitog iskustva...

Koliko sam ja pratio forume vani, najnahvaljenija je Avon kombinacija...šara joj izgleda onako sportski malo :-) (koliko je to sad bitno.... scratch )

Osobno, da imam originalne felge, kupio bih Bridgestone koja ima onako izbocena slova na gumi pa pofarbao to u bijelo (a mozda je i tvornicki bijelo...) to mi izgleda najbolje na maxu...

Ako imas jos pitanja slobodno pitaj...da ozivimo malo ovaj forum... lol!
[Vrh] Go down
Krešo-ZG




Broj postova : 3
Registration date : 04.05.2012

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimesri svi 30, 2012 4:21 pm

Drago društvo,
Samo da javim da sam se na kraju odlučio za Avon gume i nisam požalio Laughing
Motor leži izvrsno, kad uspoređujem sa starim gumama koje su bile gore (naprijed originalne, iza 170).
U svakom slučaju, jako sam zadovoljan cheers
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimesri svi 30, 2012 8:27 pm

ranko je napisao/la:


Mislim da ni sa jednom kombinacijom neces pogrijesiti, posto vecina nas sad vec ima 17' kotace vjerujem da ti nitko nece moci reci koja je bolja na osnovu vlastitog iskustva...

Koliko sam ja pratio forume vani, najnahvaljenija je Avon kombinacija...šara joj izgleda onako sportski malo :-) (koliko je to sad bitno.... scratch )

Osobno, da imam originalne felge, kupio bih Bridgestone koja ima onako izbocena slova na gumi pa pofarbao to u bijelo (a mozda je i tvornicki bijelo...) to mi izgleda najbolje na maxu...

Ako imas jos pitanja slobodno pitaj...da ozivimo malo ovaj forum... lol!


... a naravno da bi ti stavio tu kombinaciju kad si ljakse.. What a Face

Uz ta bijela slova dobro stoje i retrovizori na malteske krizeve.. lol!

Nego, Lega, ocemo u Petrinju?
[Vrh] Go down
ranko
CroVmax
CroVmax
ranko


Broj postova : 426
Age : 50
Localisation : Tenja
Registration date : 24.05.2007

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 1:18 pm

[quote="kill_bill"]
ranko je napisao/la:


... a naravno da bi ti stavio tu kombinaciju kad si ljakse.. What a Face

Uz ta bijela slova dobro stoje i retrovizori na malteske krizeve.. lol!

Nego, Lega, ocemo u Petrinju?

Nemoj da te moji poznanici u Puli posjete affraid ..... Very Happy a sta fali malteskim krizevima Very Happy

Petrinja je na zalost 'miljama daleko' za mene... Sad
[Vrh] Go down
kill_bill
CroVmax
CroVmax
kill_bill


Broj postova : 280
Localisation : Pula
Registration date : 29.02.2008

Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitimečet svi 31, 2012 11:40 pm

E jbmu misa.. nema veze, budi onda spreman na to da ce te pulezani posjetit u Osijeku, znas da smo mi dosadni ko buhe.. reko bi ti, malo nas je al smo govna.. Laughing
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)   Gume, topic na Rankovu preporuku.. :) - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gume, topic na Rankovu preporuku.. :)
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Vmax Hrvatska :: Općenito o yamaha Vmax motociklu-
Forum(o)Bir: